Героїня повісті стикається з реальністю, де всі впевнені, що жінка має бути лише придатком до чоловіка, і аж ніяк не окремою особистістю, а мрії жінки з цими твердженнями не сходяться.
Поетична збірка Франка дає нам змогу поринути в атмосферу любові та дати їй своє власне визначення.
“Вечори на хуторі біля Диканьки” влучно описують українців зі всіма нашими цінностями, чеснотами та гріхами.
У центрі – історія кохання Насті, доньки багатого хуторянина Повчанського. Тієї самої, що стала дружиною османського султана – а потім гетьмана. Це класичний історичний роман про козацтво часів Сагайдачного, про його маловідомий похід на Москву, про забирання у рабство невільників….
Пекуча чесність із самим собою, це характерна риса Василя Стуса, одна із тих, завдяки яким про його особистість досі пам’ятають. Він був не лише поетом, а й громадським діячем, за що поплатився власним життям.
П’єса “Украдене щастя” написана на основі народної “Пісні про шандаря” та наскрізь пронизана фольклором.
Головний герой новели – чекіст-фанатик. Заради комуністичної ідеї він знищує всіх, хто здається йому винним. Людське життя для нього не варте нічого. Лиш якоїсь миті його душа розпинається між любов’ю до матері та відданістю революції.
Авторка стала першою українською феміністкою, в той час, коли в нас ніхто про той фемінізм ще навіть не знав. У повісті вона зобразила освічену і бідну жінку, яка повинна жити в провінційному містечку.
Все найцікавіше зі сфер культури, мистецтва, науки та повсякденного життя ми збираємо в одному ресурсі.
Марія стала збірним образом нещасних, заморених голодом та стражданнями селян. Усіх матерів, які втратили дітей і бачили, як українська класика вимирають цілі селища і людяність.
Де жінка має обирати між ліжком кагебіста і холодною могилою. Де інтелігентна людина годинами розмірковує над тим, як вдало їй зіграти роль душевнохворого. І де батьки не можуть захистити свою дитину, над якою чинять наругу. Отакий він – радянський рай.
Вивчати традиції й історію нашого народу найкраще з класичних книг української літератури. Зібрали десять, з яких можна розпочати:
Українська класика – це культурна скарбниця, яка відображає історію, традиції, ментальність і цінності українського народу. Книги, створені класиками української літератури, мають невмирущу цінність. Вони здатні не лише зацікавити читача, але й надихнути, навчити, змусити замислитися над важливими питаннями.
Наша бібліотека пропонує широкий вибір творів, що допоможуть вам краще зрозуміти культурну спадщину України та насолодитися безсмертними шедеврами.